قطعات الکتريکال ABB

یکی از بخش های مهم در طراحی مجموعه ها و ساختمان ها طراحی سیستم الکتریکال است. گرچه خیلی پیش تر طراحی الکتریکال لازمه شناختن دقیق مصرف های الکتریکال و محدودیت هایی که در محیط و فضا های گرمایی داشتن و اتلاف شدن انرژی و محدودیت هایی که در فصل ها داشتند که به حجم زیادی از محاسبه های الکتریکی برای انتخاب مدارها و محافظت کردن از آن نیاز بوده است که این امر امروزه با نرم افزار های مربوط به آن انجام می شود و خیلی راحت شده است.

طریقه انجام این محاسبات به گونه زیر می باشد:

  1. تعریف مصارف مجموعه و نوع آنها (سلفی / مقاومتی، روشنایی / موتوری و …) در نرم افزار
  2. طراحی و نقشه کشی توزیع و روش برق رسانی به مصارف و قرار دادن کلید ها و سایر حفاظتهای مورد نظر در مسیر
  3. بررسی گزارش نهایی و رفع مغایرتهای جزئی با ساختار ابنیه و مکانیکی مجموعه
  4.  بر طرف سازی خطاها با اصلاح طراحی انجام شده.
  5. تعریف کلیه محدودیتهای مسافتی، جریانی، قدرت قطع، دمایی و سایر
  6. انجام عملیات شبیه سازی یا Simulation برای لحاظ کردن اتوماتیک کلیه متغیر ها در سیستم توسط نرم افزار و شناسایی خطاهای بحرانی و بالقوه توسط آن
  7. برگشت به مورد 4 تا رسیدن به سیستم بدون خطا.

در صنایع تابلو سازری عموما از 3 نرم افزار برای انجام این محاسبات استفاده می گردد:

Ecodial Schneider Electric – SIMARIS SIEMENS – eDesign ABB

که نرم افزار  Ecodial   کلا  برای استفاده ساختمانی انجام می شود و محاسبات تابلویی آن با نرم افزار تکمیلی Rhapsody Schneider Electric  انجام می شود. این نرم افزار دیتابیس کاملی از قطعات تولید شده است که کلیه مشخصه های آنها در سیستم ذخیره شده و در موقع محاسبات انجام می گردد.

نرم افزار Design شرکت ABB نیز برای سیستم های فشار ضعیف تمام بوده و قابل استفاده برای مجموعه های ساختمانی و صنعتی  می باشد و همه سیستم طراحی تا نقشه های اجرایی را ارائه می دهد. این نرم افزار دارای دیتابیس کاملی از قطعات تولید شده توسط شرکت ABB می باشد که کلیه مشخصه های آنها در سیستم ذخیره شده و در موقع محاسبات ثبت می شود.

نرم افزار SIMARIS بسیار جامع است و کل سیستم طراحی تا نقشه های اجرایی را در یک مجموعه میفرستد که نیاز به لایسنس دارد و شرکت صنایع برق هایبرد دارای این لایسنس است. این نرم افزار دارای دیتابیس جامعی از قطعات تولید شده SIEMENS می باشد که کلیه ویژگی های آن  در سیستم ثبت شده و در موقع محاسبات انجام می گردد. طرح ساختاری نهایی تابلوهای این سیستم بر اساس قطعات زیمنس و تابلوهای SIVACON ارائه می گردد.

قطعات الکتريکال ABB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *